Arama:

Mobil Uygulama Nedir?
Mobil uygulama mevcut sitenizde yapılan satış, Kullanıcı takibi (Abonelik), adres bulma, sipariş alma, sipariş verme vb. gibi bir çok site üzerinden yapılabilecek işleri mobil uygulamaya sığdırıldığı şekli diyebiliriz kısaca.
Mobil Tasarım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Cihazlar ile Uyum: Mobil uygulama tasarımı sağlarken sayfaların Tablet ve Mobil cihazların hepsine tam uyumlu bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Yaptıracağınız mobil uygulamaların kullanışlı olabilmesi için en önemli kriter budur.
Kullanıcı Dostu Ara yüz: Teknoloji ile arası iyi olmayan insanlar tarafından da kolay bir şekilde kullanılabilir ve kolay yönetilebilir olması önemlidir.
Sade Bir Ara yüz: Mobil uygulamanız geliştirilirken önemli unsurların başında tasarımının sade olması olacaktır. Karmaşık tasarlanmış bir uygulama, kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatmadığı gibi uygulamanın yavaş çalışmasına da sebep olacaktır.

Doğru Menü Yapısı: Mobil uygulamada kullanıcıları doğru kategorilere ve sayfalara yönlendirebilmek önemlidir. Mobil uygulamalar, Bilgisayarlardaki gibi büyük ekranlara sahip olmadığı için menü tasarımını düzgün tasarlamak önemlidir.
Kullanıcı Girişi: Her Kullanıcı uygulamaya giriş yaptığında kendi hesabını oluşturabilmeli ve kişiselleştirebilmelidir.
Kişiselleştirme: Her kullanıcı aynı veriyi göstermek yerine kullanıcıların ilgi alanlarına göre bir sayfa ya da kullanıcı deneyimleri ile yönlendirileceği bir konu olmaktadır. Bu sistem kullanıcılar tarafından daha çok sevilmekte ve daha çok kullanılmaktadır.