Arama:

Güvenlik Kamera Sistemi

1) AHD Kamera sistemi:

Güvenlik kameralarının iç mekan ve dış mekan olmak üzere iki versiyonu vardır. Dış mekan kameralar adından da anlaşılacağı üzere dışardaki hava ve dış etkenlere dayanıklı olarak tasarlanan kameralardır. İç mekan kameralar da genellikle doom diye adlandırılan yuvarlak tipli kameralardır. Kameralarınızı bu şartlara ve kullanacağınız konuma göre belirleyerek seçmeniz önemlidir.
AHD kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, DVR cihaza aktarılır ve burada kayıt edilir eğer DVR internete bağlanırsa cep telefonu yada uzaktan bir bilgisayar aracılığı ile izlenmeye müsaitdir. Kameralar ve kayıt cihazı arasına 2+1 CCTV koaksiyel kablo çekilir. (100 mt üzeri tavsiye edilmez)
Kameraların kurulacağı mekana göre kaç kamera olacağı tesbit edilerek her bir kamera için bir kablo çekilir. Kameralar genelde tavana monte edilir, Ortalama 60-70° bakış açısına sahipdir. kablo görüntüsünü saklamak için kablo kanalları kullanmak kötü görüntünün ve kabloların zarar görmesini engellemek için en ideal çözümdür.

2) IP Kamera Sistemi:

IP kameralarının da iç mekan ve dış mekan olmak üzere iki versiyonu vardır. Kameralar ile NVR (Kayıt Cihazı) arasındaki bağlantı network kablları ile yapılır. IP Kamera sistemlerinde daha yeni teknoloji farkı ile daha kaliteli görüntü elde edilir. IP kameralar kaliteli görüntü yanı sıra 90~160° arasında bakış açısına sahiptirler. Eksta olarak AHD kameralarda görüntüler en fazla 720p – 1080p görüntü kaydedilebilirken ağ kameralarında 1920*1080 Full HD görüntüler elde edilebilir.