Arama:
E Ticaret Site Tasarımı

e ticaret yazılımı nedir?
E-ticaret yazılımı, internet üzerinden ürünlerinizi yada hizmetlerinizin satılmasını sağlayan gerekli altyapılara sahip internet sitelerinin genel ismidir. Bu siteler site sahipleri tarafından çok fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan ürün ve hizmet ekleyerek eticaret sitelerinin yönetilmesine olanak sağlar.

en iyi eticaret yazılımı hangi özelliklere sahip olmalı
İyi bir eticaret sitesine sahip olmak için yaptıracağınız site sahibi tarafından kolayca kullanılabilen, diğer e-ticaret uygulamaları ile kolayca entegre olabilen, hatasız ve güvenli bir şekilde çalışabilen eticaret alt yapısına sahip olmalı ve devamlı güncellenmelidir.
Görsel olarak kullanıcı dostu olmalı; eticaret sitenizde ziyaretçileri sitenize girdiklerinde aradıklarını kolayca bulup satın alabilmeli, eticaret siteniz kullanıcı dostu bir temaya sahip ise satışlarınızda sitenin kullanılabilirliği ile doğru orantılı yükseliş yaşarsınız.
Eticaret siteniz mobil uyumlu olmalı; siteniz tüm akıllı cihazlara uygun bir şekilde çalışmalıdır. Günümüzde internet kullanıcılarının %80 in den fazlası cep telefonları ve mobil cihazlarından interneti kullanmaktadırlar, eğer eticaret siteniz mobil uyumlu değilse kullanıcı ve satış kaybınız olur.
Güçlü bir hosting ve altyapıya sahip olmalı; güçlü bir altyapıya sahip olmayan eticaret siteleri ziyaretçi kaybettirmenin yanında arama motorlarında da ciddi düşüşlere sebep olur.
Mümkün olduğu kadar çok ödeme sistemini desteklemeli; ne kadar çok ödeme sistemi destekleyen bir eticaret siteniz varsa ürün o kadar çok satış işlemi olmaktadır. Bol ödeme sistem entegrasyonu eticaret siteleri için olmazsa olmazdır.
SEO destekli olmalı; E-Ticaret siteleri seo destekli olmalı, seo optimizasyonu olmayan bir eticaret sitesi arama motorlarında alt sıralarda kalır, başarılı eticaret siteleri web standartlarına uygun olmalıdır.
Mümkünse online destek altyapısı olmalı; eticaret sitesi kurulumundan sonra en çok ihtiyaç duyulan hizmet destek hizmetidir. Desteği olmayan bir eticaret sitesi size müşteri ve zaman kaybettirir. Bedava eticaret yazılımı, ucuz eticaret yazılımı ve yurtdışından alınmış eticaret yazılımları size destek konusunda istediğinizi veremeyebilir. Bu yüzden eticaret yazılımları alırken destek altyapısını iyi sorgulamanız gerekmektedir.
Sizin ve müşterilerinizin isteklerine çözüm sunabilmeli; kullanıcıların alıştığı standart kalıplardan oluşmamalıdır. İstenilen özel uygulamalara, entegrasyonlara çözüm üretebilmelidir. Bedava eticaret yazılımları, ucuz eticaret yazılımları ve yurtdışından alınmış eticaret yazılımları size özel çözümler üretmez, eticaret yazılımı alırken isteklerinize çözüm üretebiliyor mu diye sorgulamanız gerekmektedir.
Geliştirilmeye ve Büyümeye açık olmalı; eticaret girişimleri hızlı büyümektedir. Sizin sitenizde hızlı büyümeye ve yeniliğe açık olmalıdır. Eticaret sitenizi oluştururken eticaret altyapınızın büyümeye açık olup olmadığını sorgulamalısınız. Siteniz istenilen büyümeye cevap veremiyorsa işe yeniden başlamanız gerekebilir, bu yüzden geleceği şimdiden görmeniz ve ona göre alt yapısını kurgulamanız gerekmektedir.
Güvenli olmalı; eticaret siteleri güvenli olmalıdır. Kullanıcılar eticaret sitelerinden alışveriş yapmadan önce güven ararlar, güven vermeyen bir eticaret sitesinden kimse alışveriş yapmaz. Eticaret yazılımınız güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.
Bu temel özelliklere sahip olan eticaret yazılımları iyi eticaret yazılımı olma özelliğine sahiptir. En iyi eticaret sitelerini bu özelliklerle kısıtlamamak gerekmektedir.

Ücretsiz eticaret yazılımı
Profesyonel yardım almadığınız sürece ücretsiz eticaret yazılımları ile büyük eticaret girişimleri olabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. ücretsiz eticaret yazılımları ve siteleri hiçbir şekilde ziyaretçiye güven sağlamaz.

Hangi eticaret yazılımı
İşinize en uygun eticaret yazılımı öncelikle ürün ve hizmet sayınız ve en iddialı olduğunuz ürünleri belirleyerek buna en uygun alt yapı hangisidir anlamanız ve buna göre bir tasarım, alt yapı ve görseller ile oluşturulmalıdır. E-Ticaret yazılımı almadan önce sorgulamanız gereken çok şey bulunmaktadır. Ülkemizde birçok eticaret yazılımı sunan firma bulunmaktadır, eticaret yazılımı sunan firmalar içerisinde bu işi profesyonel yapanların yanında ek iş olsun şeklinde yapanlarda bulunmaktadır. Hangi eticaret yazılımı derken bu yazılımların demo’larını iyi incelemeniz ve sorularınızı çıkartıp eticaret yazılımı sunan firma ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde doğru kararı verebilirsiniz.

online satış